PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109219}

Pociąg

Zhou Yu de huo che
7,0 462
oceny
7,0 10 1 462
Pociąg
powrót do forum filmu Pociąg

kilku rzeczy nie zrozumialam:
1) czy Zhou Yu SPOILER naprawde umiera? bo kiedy li gong w krótkich wlosach odwiedza poete, mowi ze widziala Zhou Yu w pociagu i ze ma inngo mezczyzne a poeta mowi na to ze nie mogla jej widziec bo Zhou Yu nie zyje - czy ktos mowilby o sobie samym, ze widzial sie w pociagu, nawet jesli mialaby to byc metafora? i do tego ten spdajacy w jednej z ostatnich scen autobus? umarla czy nie?
2) czy sceny kiedy Zhou Yu "podrywa" weterynarza dzieja sie po tym jak zostawil ja poeta a ona tylko jezdzila do nie go do mieszkania?
3) czemu Zhou Yu zostwia weterynarza? czy chodzi o to ze chce byc wierna poecie mimo, ze ja olal czy po prostu go nie kocha? przeciez sprawiala wrazenie jakby go kochala

dodam, ze film mnie urzekl swoim niepowtarzalnym klimatem, tymi cudownymi zdjeciami, poetyzmem, delkatnoscia a jednoczensie sila wyrazu. osobiscie nie przepadam za produkcjami gdzie bohaterka przez dwie godziny dramatyzuje zrozpaczona, bo jej facet nie kocha i wszystko toczy sie wokol uczucia na poziomie szkoly licealnej, ale tutaj, wlasnie chyba dzieki formie w jaki sposob zostalo to pokazane, historia mnie poruszyla i nie meczyla. zdjecia i caly ten liryzm przypomina mi troche filmy terrencea malicka, mam nadzieje ze nikt sie na mnie nie pogniewa za to porownanie. musze obejrzec cos jeszcze z tworczosci tego rezysera, chociaz jak na nasze krajowe warunki moze byc trudno. jesli ktos widzial film w podobnym klimacie milo bedzie jak da znac:) nie chodzi mi o fabule, ale o ta wlasnie nastrojowosc

ocenił(a) film na 7
Anne_Perry

SPOILER

też się zastanawiam

1. wydaje mi się, że Li Gong występuje w podwójnej roli, kobieta w krótkich włosach to nie Zhou Yu.
to kolejna partnerka Chen Qinga, którą w jakis sposób prześladuje duch poprzedniczki ;P, myśli i niej, nie dziwie się facet pisał dla niej/o niej wiersze.
2. jak dla mnie po tym, jak wyjechał do Tybetu, choć nie wiem kiedy to podrywanie się zaczyna, hm wspólna kolacja z przyjaciólmi Zhanga? / poeta już pojechał
3. chybaz nim bo czuje, że on jej pragnie, że zabiega o nią tak, jak chciałaby żeby to robił poeta / ale w głębi serca nie kocha go, dlatego odchodzi

nie wiem czy Zhou Yu zginęła w tym autobusie/ może wysiadła wcześniej i ta druga kobieta rzeczywiście, ją widzi... ale chyba nie/ może zginęła a tylko noa partnerka poety 'widzi' ją, myśli o niej, czytając wiersze Quinga

ciężka sprawa, jest kilka niejasności, myślę że pojawiają sie one nie bez powodu, ale część z nich mogłaby być rzeczywiście bardziej jasna ;)
pozdrawiam!

lau

jest jeszcze ta scena z chodzeniem po torach, gdzie zbliża się pociąg i weterynarz puszcza jej rękę mówiąc, że to nie jest śmieszne, więc może to kolejna aluzja do jej śmierci? albo coś mi się przyśniło... ^^

ocenił(a) film na 10
shigeko

mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć gdzie i jakim cudem dorwał ten film...bo ja nigdzie nie mogę go znależć,a bardzo chciałabym go obejrzeć :((

ocenił(a) film na 8
alex1208

http://kinoplex.gazeta.pl/kinoplex/18,135414,15682381,Pociag.html
wersja z lektorem.

ocenił(a) film na 10
Anne_Perry

Najbardziej prawdopodobna (choć ten film jest mocno zamotany) jest podwójna rola Gong Li. Raz występuje jako Zhou Yu. Dwa jako Xiu (tak zresztą jest w jakimś opisie). Gong Li w krótkich włosach to kobieta późniejsza w życiu Chenga. Rozmarzona, pod wpływem poezji próbuje przejść śladami swojej poprzedniczki. Zhou Yu nie żyje. Zginęła w wypadku. Ale szczerze to nie wiem, czy to jest do końca pewne. Bo wtedy skąd w ogóle wiadomo o kochanku (Zhang), skoro wszystko miałoby się rozgrywać z perspektywy poezji Chenga.
Ale brałem pod uwagę również to, że jest to jedna i ta sama kobieta. Tyle, że dopiero po latach znów się spotykają. W międzyczasie Zhou przeżywa swój romans z Zhangiem i wszystko to wspomina. Tak naprawdę rozstała się z jednym i drugim. I te ich rozmowy (zwłaszcza ta na koniec) to zwykła gra słów byłych kochanków.
Nie umiem jednak rozszyfrować, która wersja jest bliższa prawdy. Może żadna, a może obie? Tzn. co jeśli specjalnie jest tak zaplątane - bez logiki i reguł. Wtedy nabiera to jeszcze bardziej onirycznego sensu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones